Artykuły i poradniki Leczenie W Polsce:
POLSKI PACJENT MA PRAWO DO LECZENIA OKULISTYCZNEGO NA NAJWYŻSZYM ŚWIATOWYM POZIOMIE
M-S-M
Kilka słów:
– Nie wolno niszczyć w okulistyce tego, co dobrze działa. Należy zagwarantować pacjentom te same prawa, jakie uzyskują lecząc się za granicą – powiedział Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP.
Dlaczego warto leczyć się także w klinikach, a nie tylko w gabinetach?
M-S-M
Kilka słów:
Wiele osób opowiada się za leczeniem prywatnym, ale tylko w gabinetach lekarskich, a nie w klinikach czy centrach mówiąc, że tylko wówczas czują, że ich prywatność jest zachowana w 100%, a panujący klimat sprzyja właściwym relacjom w kontekście pacjent – lekarz. Kto zatem powinien korzystać z lecznictwa w klinikach?
JERZY BUZEK: WASZA OBECNOŚĆ TO DOBRODZIEJSTWO DLA PACJENTÓW
M-S-M
Kilka słów:
Ponad 250 uczestników zgromadził IV Kongres Szpitali Prywatnych, który odbył się we wtorek 3 czerwca w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Celem tego wydarzenia było zwrócenie uwagi na rolę i potencjał szpitali prywatnych w publicznym sektorze ochrony zdrowia oraz kwestię jakości i standardów medycznych w leczeniu szpitalnym. Pracodawcy RP byli współorganizatorem wydarzenia.
Porozmawiajmy o zdrowiu Polek
M-S-M
Kilka słów:
Kobiety żyją zdrowiej, bardziej komfortowo, są silniejsze psychicznie od mężczyzn i zapadają na choroby typowe dla swojej płci. Te oraz wiele innych stereotypów na temat zdrowia kobiet chcą obalić specjaliści z zakresu medycyny i zdrowia publicznego na wyjątkowym wydarzeniu VITAL FORUM 2014, które odbędzie się w dniach 6-7 marca 2014 roku w Warszawie. Partnerem strategicznym wydarzenia jest ING Życie.
CZY PREZESOWI NFZ ZALEŻY NA JAKOŚCI OPIEKI ZDROWOTNEJ?
M-S-M
Kilka słów:
– NFZ wycofuje się z wysokiego standardu jakości opieki medycznej dla pacjentów. Ponownie domagam się, aby Fundusz wprowadził takie kryteria – apeluje Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP.
AKADEMIA ZDROWIA 2030 – ZDROWIE MUSI STAĆ SIĘ PRIORYTETEM PAŃSTWA
M-S-M
Kilka słów:
Polski system opieki zdrowotnej powinien zapewniać społeczeństwu leczenie na europejskim poziomie. Aby tak się stało, potrzebne są głębokie zmiany w prawodawstwie oraz strategii państwa w zakresie ochrony zdrowia. Muszą być one oparte na założeniach zmieniających perspektywę rządu i państwa – uważa zespół ekspertów Akademii Zdrowia 2030, kierowany przez Wiceprezydenta Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej dr. Andrzeja Mądralę.
Strona: 1